ÇALIŞKAN ISI CİHAZLARI SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ülkemizde ısınma koşullarının günümüze oranla daha kısıtlı olduğu yıllarda, Mehmet Çalışkan insanların soğukla mücadelesine daha iyi, daha güçlü, daha kalıcı bir çözüm bulmak üzere kolları sıvamıştı. Bulgaristan’da bu işin akademik olarak eğitimini almış ve yollara düşmüştü. 1944 yılında Teknik Ustalık okulundan ısı cihazları konusunda aldığı diploması ile yurda döndü.  Birkaç sene sonra, 1951 yılının başlangıcında Çalışkan Isı Sistemlerini, o zamanki adıyla Çalışkan Sobaları firmasını kurdu.  Kendine ait atölyesinde kuzine, yani fırınlı soba üretmeye başladı . Halk bu ürünü üreticisinin ismiyle, “Çalışkan” olarak anmaya ve kullanmaya başlamıştı. Çalışkan ismi için markalaşma o dönemde start almıştı.

Yıllar geçti ama  Çalışkan Isı Cihazları, 1951’de attığı kaliteli adımı hep korudu ve yükseltti. Çağdaş ısınma araçlarını geliştirdi, insanlara çeşitlilik ve sağlamlık içeren ürünler üretmeye devam etti. Kalite Çalışkan için hep vardı, hep devam etti. Bugün bu devamlılık ile sektöründe lider, dev bir firma haline geldi.

Çalışkan Isı Cihazları, bugün Denizli Organize Sanayi Bölgesinde, kendi bünyesi içinde 10. 000 m2 açık, 8.000 m2 kapalı alan da entegre bir tesis olarak üretim yapmaktadır. 1970 yılında Sanayi sitesinde üretimlerini sürdüren firma, üretimini 1989 yılında Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde  gerçekleştirmeye başlamıştır.

Makine parkı olarak rakiplerine göre oldukça büyük ve çeşitli olan Çalışkan Isı Cihazları kaliteli personeli, teknolojiyi yakından takip etmesi sayesinde de oldukça beğenilen kaliteli ürünler üretmektedir.

Ürünler  kendine ait “Faydalı Model” ve “Endüstriyel tasarım modelleri”ne sahiptir. Modeller kullanış ve görsele göre çok hassas ve titizlikle tasarlanır. Ürünler kullanacak olan müşterilerin  göz zevki ve dekoratif uygunluğuna hitap edecek çeşitlilikte ve alıcılıkta modeller tasarlanarak modern görsel anlayışlar ışığında üretilmektedir.

Gerçekleşen tasarımlar çeşitli testlere sokulur. Hem tasarım hem üretim aşamasında test, kontrol ve denetim mekanizması ürün kalitesini belirleyen bir üretim politikasıdır.

Çalışkan Isı Cihazları üretim sürecinde çevrenin korunması konusunda ileri hassasiyet göstermektedir. Ürünlerimizde kullanılan boya emaye olduğundan dünyanın en çevreci boyasıdır. Sadece ürün kalitesi değil,  insan ve çevre sağlığı da firmanın en çok önemsediği unsurlardandır.  Çalışkan Isı Cihazları ülke sanayisine sağladığı üretim desteği ve istihdamın yanı sıra sektöründeki liderliği ile sanayi şehri Denizli’yi  temsil etmekte, prestij ve kalitenin simgesi olmayı sürdürmektedir. 
yükleniyor..