HAKKIMIZDA

 

Ülkemizde ısınma koşullarının günümüze oranla daha kısıtlı olduğu yıllarda firmamızın kurucusu Mehmet Çalışkan, insanların soğukla mücadelesine daha iyi, daha güçlü ve daha kalıcı bir çözüm bulmak üzere kararlı adımlarla çalışmalarına başladı. İlk olarak 1944 yılında bu işin akademik olarak eğitimini almak için Bulgaristan’da Teknik Ustalık okulunda ısı cihazları konusunda diploma aldı.

 

Isı sitemleri konusunda deneyimlerini en iyi şekilde aktarabilmek için 1951 yılında Çalışkan Isı Sistemleri’ni, o zamanki adıyla Çalışkan Sobaları firmasını kurdu. Kendine ait atölyesinde kuzine, yani fırınlı soba üretmeye başladı. Halk bu ürünü üreticisinin ismiyle, Çalışkan olarak anmaya ve kullanmaya başladı.

 

Yıllar geçmesine rağmen Çalışkan Isı Cihazları olarak, 1951'de atılan kaliteli adımı hep koruduk ve yükselttik. Bu doğrultuda çağdaş ısınma araçlarını geliştirdik, insanlara çeşitlilik ve sağlamlık içeren ürünler üretmeye devam ettik. Bugün bu devamlılık ile sektöründe lider, dev bir firma haline geldik.

 

Çalışkan Isı Cihazları olarak, bugün Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde, kendi bünyesi içinde 10.000 m2 açık, 8.000 m2 kapalı alan içinde entegre bir tesis olarak üretim yapmaktayız. 1970 yılında Sanayi sitesinde üretimlerini sürdüren firmamız, üretimini 1989 yılında Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirmeye başlamıştır.

 

Ürünlerimiz, kendine ait ‘’Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım’’ modellerine sahiptir. Tüm modellerimizi müşterilerimizin göz zevkleri ve dekoratif uygunluğuna hitap edecek şekilde tasarlayıp, üretiyoruz.

Gerçekleşen tasarımlarımız çeşitli testlere girmektedir. Hem tasarım hem üretim aşamasında test, kontrol ve denetim mekanizması ürün kalitesini belirleyen üretim politikamızdır.

Çalışkan Isı Cihazları olarak, üretim sürecinde çevrenin korunması konusunda ileri hassasiyet göstermekteyiz. Ürünlerimizde kullanılan boya emaye olduğundan dünyanın en çevreci boyasıdır. Sadece ürün kalitesi değil, insan ve çevre sağlığı da firmamızın en çok önemsediği unsurlardandır. Çalışkan Isı Cihazları olarak, ülke sanayisine sağladığımız üretim desteği ve istihdamın yanı sıra sektördeki liderliğimiz ile sanayi şehri Denizli'yi temsil ediyor, prestij ve kalitenin simgesi olmayı sürdürüyoruz.

1951.png 1951_mobile.png
kurumsal_img.jpg kurumsal_mobile-img.jpg